Czytasz wypowiedzi znalezione dla frazy: komis rowerowy Rzeszów

mimo obietnic brakuje ścieżek rowerowych

Miasto nie dla rowerzystów
RZESZÓW Remontów ulic w mieście nie brakuje. Szkoda, że niewiele myśli się o rowerzystach
Tradycyjnie już, początkiem wakacji wyruszyliśmy na krótką przejażdżkę rowerową. Ponieważ od ubiegłego roku niewiele zmieniło się na ścieżkach rowerowych, dla rowerzystów mamy garść ostrzeżeń. Urzędnikom zostawiamy otwarte pole do popisu.
1. Ul. Hetmańska - ścieżka się urywa
Ładna ścieżka biegnie od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy i... urywa się na wysokości Zespołu Szkół Mechanicznych. Stąd, w kierunku centrum, rower można sobie tylko poprowadzić...
2. Ul. Hetmańska - brakuje znaków
Mimo, że chodnik jest podzielony na dwie części, dla pieszych i rowerzystów, brakuje oznakowania. Tuż przed komisem samochodowym, podobnie jak w ubiegłym roku rowerzysta napotyka wysoką przeszkodę.
3. Al. Powstańców Warszawy - zmiany na plus
W ubiegłym roku pisaliśmy o gigantycznej dziurze. Ostatnio wiele zmieniło się na plus, podczas remontu ulicy zbudowano nowy chodnik i ścieżkę dla rowerów. Tylko dlaczego asfalt jest tak wyboisty. Czyżby ekipa remontowa zapomniała go porządnie rozwalcować?
4. Zapora, al. Powstańców Warszawy - ścieżka do nikąd
Trasa kończy się na zaporze, brakuje przejazdu przez most, w kierunku promenady nad zalewem. Niemal niemożliwe jest również dostanie się do rowerowego szlaku na Bulwarach. Stroma, posypana osuwającą się ziemią górka, skutecznie studzi zapędy rowerzystów.

"Niespodzianka” czeka też tych, którzy próbują dostać się z Bulwarów na zaporę. Droga urywa się, a przed nami stroma góra i schody w fatalnym stanie. Na dodatek na samej górze stopni czeka wysoki, betonowy próg. Czyżby projektant ścieżki chciał, aby w tym miejscu rowerzyści ćwiczyli bicepsy?
Rowerzyści się nie liczą
W trakcie remontów ulic miały powstawać ścieżki rowerowe. O obietnicach niejednokrotnie składanych w Ratuszu użytkownikom dwóch kółek radzimy jednak zapomnieć. Wystarczy zajrzeć na al. Wyzwolenia, ul. Dąbrowskiego i Cieplińskiego.

Jeśli ktoś dojrzy tam choć kawałek ścieżki rowerowej, prosimy o kontakt z redakcją. Czekają cenne nagrody.

-----
źródło: GC Nowiny
link: http://gcnowiny.pl/apps/p...ZESZOW/60712002

 » 

Ścieżka rowerowa wzdłuż Armii Krajowej.

Na powstańców warszawy zaraz obok komisu przy przystanku autobusowym na środku ścieżki rowerowej stoi latarnia. Podobnie jak na Marszałkowskiej . Rzucam wyzwanie: czy był jakiś remont w Rzeszowie który nie został w jakimś stopniu spartolony ?